Genel Bilgiler

Erasmus + Programı

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Erasmus+ programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ve iş dünyası ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır.

Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi gerçekleştirebilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yükseköğretim sistemini iş dünyasının gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının iş dünyasında istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile çalışma çevreleri arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teşvik etmektedir. 

Programın amacı Avrupa’da yükseköğretimin kalitesini artırmaktır. Yükseköğretim kurumları arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek; öğrencilerin ve yükseköğretim kurumu personelinin Avrupa’da hareketliliğini sağlayarak; programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunarak bu amacı gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Diğer taraftan, daha kaliteli yükseköğretim sunan Avrupa’da, mezunlar daha donanımlı ve iş dünyasının beklentilerine daha fazla cevap veren bireyler olacaklardır. Program, sunduğu hareketlilik olanağı ile Avrupa halklarının birbirlerini algılamasındaki önyargıların yükseköğretim çevrelerinde kırılmasına da hizmet etmektedir.

Daha fazla bilgi edinmek için Erasmus+ Program Rehberini inceleyiniz. Erişmek için tıklayınız…
ZBEÜ Fakülte ve Bölümlerinin Erasmus+ Programı kapsamındaki güncel anlaşmaları için tıklayınız…
Erasmus+ Kalite Politikası tıklayınız…
Erasmus Policy Statement tıklayınız…

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Öngörülen Hibe Listesi-27.09.2018

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Uluslararasılaşma Süreçleri ile ilgili özet bilgiler


Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin