Formlar/Belgeler

Personel Ders Verme Hareketliliği

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Personel Ders Verme Hareketliliğinden yararlanmak için bölümünüzün personel hareketliliğini içeren bir Erasmus+ anlaşması olması gerekmektedir.
* Güncel Anlaşma Listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ders Verme Hareketliliği’ne katılmak isteyen akademik personelimizin hazırlaması ve teslim etmesi gereken belgeler:


Başvuru Sırasında:

Başvuru Formu (app.erasmus.edu.tr adresinden temin edilecektir)

Davet Mektubu

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

Gitmeden Önce:

Personel Ders Verme Hareketliliği Teyit Mektubu (confirmation letter) (Erişmek için tıklayınız…)

Hareketlilik öncesi, planlanan faaliyetin taslağını da içeren, misafir olunacak üniversitenin hareketlilik faaliyetini kabul ettiğini gösterir belgedir. Koordinatörlüğümüzce onaylandıktan sonra misafir olunacak üniversiteye onaylanmak üzere gönderilir ve (belgenin aslı imzalı-mühürlü olarak teslim edilmek şartıyla) taralı kopyası koordinatörlüğe teslim edilir.

Staff Mobility for Teaching Mobility Agreement (Personel Ders Verme Hareketlilik Sözleşmesi) (Erişmek için tıklayınız…) 

Gönderen ve misafir olunacak üniversitenin bilgilerini içeren belgedir. Hareketlilik öncesi hazırlanıp koordinatörlüğümüzce onaylandıktan sonra misafir olunacak üniversiteye onaylanmak üzere gönderilir ve (belgenin aslı imzalı-mühürlü olarak teslim edilmek şartıyla) taralı kopyası koordinatörlüğe teslim edilir.

ZBEÜ Personel Sözleşmesi (Erişmek için tıklayınız…) 

Hareketlilik faaliyeti kapsamında katılımcıya mali desteğin sağlanabilmesi için Kurum ve Katılımcı arasında imzalanan belgedir.

Ders Verme İş Planı (Teaching Assisgnment) (Erişmek için tıklayınız…)

Hareketlilik Faaliyetinin içeriğini, süresini ve seviyesini gösterir belgedir. Hareketlilik öncesi hazırlanıp koordinatörlüğümüzce onaylandıktan sonra misafir olunacak üniversiteye onaylanmak üzere gönderilir ve (belgenin aslı imzalı-mühürlü olarak teslim edilmek şartıyla) taralı kopyası koordinatörlüğe teslim edilir.

Görevlendirme Yazısı

Euro Hesap Cüzdanı Fotokopisi

Önemli Not: 1. Yurt dışına çıkışlar öncesinde, Personel Daire Başkanlığı’ndan görevlendirme belgesinin yanı sıra “Yurt dışına çıkmasında sakınca yoktur” yazısı alınması gerekmektedir.

2. Yurt dışına çıkılacak tarih itibarıyla, pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

 

Döndükten Sonra:

Certificate of Attendance (Katılım Sertifikası)

Hareketlilik faaliyetinin gerçekleştirildiği üniversiteden hareketlilik başlangıç ve bitiş süresini teyit eden (imzalı ve mühürlü) bir “Katılım Sertifikası” alınır. Bu belgenin fotokopisi, aslı teyit edilmek üzere, Erasmus Programı Koordinatörlüğ’ ne teslim edilmelidir.

Personel Nihai Raporu (E-posta adresinize gönderilecektir)

Hareketlilik Aracı kullanılarak ders verme hareketliliğinden faydalanan personelin çevirim içi AB anketini (EU Survey) doldurmaları istenir.

Seyahat Faturalarının Fotokopisi

Pasaport Giriş-Çıkış Tarihleri Sayfasının Fotokopisi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin